Translate site

Musikteater PRESS START premiär Onsdag 21/3 kl 13.00 

Varmt välkomna till Lindeskolans musikteater PRESS START. Elever från estetiska programmet står för hela produktionen från manus till sång och skådespeleri. Biljetter finns nu att köpa på 2 olika ställen. På bokhandeln i Lindesberg kan man köpa både supébiljetterna och de vanliga biljetterna, och på eventim.se kan man bara köpa vanliga biljetter.

Torsdagen den 22 mars kl 19.00 erbjuds all personal inom Barn- och utbildningsförvaltningen att gå på årets föreställning. Anmälan görs på Linnet. OBS! Begränsat antal platser. Först till kvarn...Länk till anmälan: www.lindesberg.se/musikteaterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Följ förberedelserna här: https://nouw.com/lskmusikteaterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Uppdaterad: 2018-03-14